Everything for your health...
+420 731 372 222
EN

How to eliminate cyanobacteria without chemistry

How to eliminate cyanobacteria without chemistry

Triton Cya-no

Question: Cyanobacteria are starting to multiply in my aquarium, I would like to prevent it, but I don't want to put chemistry in the tank, which mostly contains antibiotics. I do not want to neglect something, so I need to act quickly. Which product would you recommend?

PS: dělal jsem si Triton testy a pracuji na vyřešení deficitů.
Díky za zpracování mé otázky, Petr P.

Odpověď: Při napravení a udržení správných hodnot KH, Mg, PO4, NO3, teploty… dle doporučení ICP-OES a N-DOC testů můžete začít používat produkt Triton Cya-no, dávkování doporučujeme vypočítat dle kalkulačky u produktu v našem e-shopu. Nezbytné však bude prvotní odsátí sinice ze dna akvária a dekorace. Pokud máte písek v akváriu déle než půl roku, doporučujeme provést jeho výměnu.

Dále je vhodné zkontrolovat osvětlení nádrže (zda není zbytečně moc intenzivní), nastavení proudových čerpadel (zda je proudění dostačující) a funkčnost odpěňovače (zda je odpěňovač správně seřízen).

Nezapomeňte, že eliminace a celková likvidace sinic bývá většinou boj na delší dobu a proto je důležité tato opatření dodržovat a vytrvat při pravidelném kontrolování hodnot. Cyanobakterie se totiž při prvním výkyvu ve vodních parametrech znovu objeví!

Odsávejte tedy denně nebo ob den sinice z povrchu, aby se snížilo množství cyanobakterií a denně doplňujte produkt Triton Cya-no, který podporuje vývoj prospěšných organismů, které se sinicí soupeří.

Až docílíte dlouhodobé stability nádrže, tak bude akvarijní voda natolik odolná, aby se při prvotním setkání s nebezpečnou bakterií (cyanobakterie, nekróza tkáně aj.) začala sama bránit díky přirozeně se vyskytujícím inhibitorům.

Příčinou těchto problémů bývá většinou odchýlení od optimálních hodnot vodních parametrů a nerovnováha prvků.